Draagbare FDM 3D Printer – Benodigdheden

Wat heb je nodig om deze FDM Printer te maken?

Een 3D Printer bestaat natuurlijk uit enorm veel onderdelen.

Veel onderdelen worden geprint, maar natuurlijk niet alles.

De kleinste onderdelen zijn natuurlijk de boutjes en moertjes. Ik heb een lijstje gemaakt van de aantallen

Bouten en Moeren voor het Heat Bed & Y as :
33x M3 moer
4x M3x40mm verzonken kop
4x M3x20mm
24x M3x10mm
4x M3x6mm

Bouten en Moeren voor de X as en wagen:
20x M3 moer
2x M3x40mm
18x M3x20mm
4x M3x6mm

Bouten en Moeren voor de Z as:
13x M3 moer
13x M3x10mm
8x M3x6mm

Bouten en Moeren voor de behuizing :

88x houtschroef 2x6mm voor montage scharnieren en ramen

10x M4x40mm bout voor de scharnieren

10x M4 moer

8x M3x40mm voor montage Y as geleider staven

12x M3x20mm voor montage van de Z as

20x M3 moer

Overige hardware

Op de foto zie je standaard onderdelen voor een 3D printer. Hieronder een lijst met alle onderdelen en meer informatie

8x Lineaire lager LM10UU

2x 10mm en geleidings- staven 425mm

2x 10mm en geleidings- staven 500mm

4x Lineaire lager LM8UU voor 8mm geleidings- staven

2x 8mm en geleidings- staven 325mm

2x 8mm Lead Screws 500mm en moer (of 8mm draadeinde en M8 moer)

2x 608Z lager voor bovenaan de Lead Screws

2x GT2 Pulley as maat 5mm 16 tanden(diameter waar riem op ligt 10mm)

4x GT2 wiel met lager as maat 3mm (F625zz)

1x T2 timing belt +/-300mm voor de Y as

1x T2 timing belt +/-350mm voor de X as

4x Stappen Motor Driver DVR8825

3x Nema17 stappen motor (bv 3X SHENLI SL42S247A 2,5A or Wantai 42BYGHW811)

2x Nema17 stappen motor voor de Z as (bv 42BYGHW208)

1x Voeding 12V 240W en draad voor het aansluiten van de motoren etc

1x Hoofd schakelaar

3x Eind stop schakelaars voor de “home” posities van de X, Y en Z assen (bv. DMBL01L)

Dan nog wat meer noodzakelijkheden

1x Hot End met Verwarmings- element en NTC (bv E3D)

1x PTFE buis +/-600mm voor het Filament transport

2x Pneufit koppeling die pas op de PTFE buis (of 2X Wartel PG7)

1x Heat Bed (bv MK3 Aluminum) & Thermistor 100K (Heat Bed op de foto is een ander type)

1x Thermistor 100K voor je Heat Bed (NTC)

4x Veer +/- 8x30mm tbv afstellen van het Heat Bed

3x 30x30mm Ventilator 12V voor koelen van Heat Break en print (zie Koel Ventilator Setup)

1x drive gear (26 tanden/diameter 10mm) en veer voor Extruder (Zie Direct Drive Extruder)

1x 80x80mm Ventilator 12V voor het koelen van de besturing

1x 12V schakelaar en LED strip voor de verlichting aan de binnenkant

1x LED 5mm en weerstand voor de verlichting van het blauwe SD maart compartiment

1x Apparaat stekker inbouw (bv. Kaiser 781)en zekeringhouder (zie Net Snoer Inbouw Paneel)

1x Filament Spoel Houder (2x608Z, M8 draadeind,moer) (zie Filament Spoel Houder met rem)

1x Hoek Slot onderdelen (zie Hoek Slot)

1x Rol Kapton tape

Voor de behuizing

Multiplexplaat 1440x2440x9mm en lijm

Houten balkje van 20x20x471.5mm

Houten latjes van 20x3mm

Polycarbonaat /plexiglas plaat 2mm voor de ramen

Aansturing en interface benodigdheden

Het Brein is een Arduino Mega. Hierop loopt de Firmware. Daar kom ik later nog op terug 🙂

De Arduino heeft poorten met verschillende functies wat hem uitermate geschikt maakt als besturing voor een 3D Printer.

Op de Arduino komt een RAMPS 1.4 Shield. Het is een printplaat die op de Arduino gedrukt kan worden. Hij is een tussen medium tussen de Arduino en de motor drivers.

Ook heeft hij meteen FET’s om het Heat Bed en de Hot End te schakelen.

Eindschakelaars en NTC’s komen ook binnen via de RAMPS.

Voorbeeld van een Stappen Motor Driver DRV8825. Deze Heb een per motor nodig. In dit geval dus 4x.

Dan kun je aan de Ramps 1.4 nog deze “Full Graphic Smart Controller” aansluiten.

Hierop zit een SD kaart lezer, Encoder knop en Display.

Precies wat je zoekt voor een 3D Printer.

Als je al het bovenstaande verzamelt hebt, zie dan Pagina 3 – Behuizing maken

Share via
Copy link
Powered by Social Snap